אני מאשר/ת שאני מעל גיל 18

1
Y
9
Y
Y
Y
M
M
D
D
The year you entered appears to be is invalid The month you entered appears to be is invalid The day you entered appears to be is invalid The year you entered appears to be is invalid The month you entered appears to be is invalid The day you entered appears to be is invalid You are not old enough to enter this site
or
תפריט

מה זה סיידר תפוחים?

סיידר תפוחים – Apple Cider, או בשמו העברי – שיכר תפוחים (ויש הקוראים לו גם בירת תפוחים) הוא משקה אלכוהולי המיוצר על ידי קטיף קפדני של תערובת זני תפוחים (מתוקים, מרירים וחמוצים) – לאיזון מושלם של טעמים. התפוחים נשטפים ונחתכים, ולאחר סחיטה עדינה, תירוש הפרי עובר תהליך של התססה בטמפרטורות קרות. במהלך ההתססה, הסוכר שבפרי הופך לאלכוהול בצורה טבעית וכך מתקבל משקה תפוחים אלכוהולי.

סיידר תפוחים נמנה על משקאות המיוצרים ממיצי פירות, אך המונח משמש גם לתיאור גם משקה תפוחים שמכיל אלכוהול.

ייצור סיידר אלכוהולי

אחרי קטיף התפוחים, הם נחתכים ונסחטים – בעבר הסחיטה הייתה מבוצעת בפעולה דומה לסחיטת זיתים לשמן. הסחיטה הונעה בכוח המים או בסחיטה ידנית על ידי הנחת התפוחים הטחונים בשכבות בתוך שקים בכדי לשמור על התפוחים מחמצון.

התסיסה נעשית בטמפרטורה בין 4 עד 16 צלזיוס. טמפרטורה זו נמוכה יותר מתסיסת יין, וזאת על מנת לשמור על הארומה העדינה והמרעננת של מיץ התפוחים. תסיסת המשקה אשר הופכת את הסוכר לאלכוהול באופן טבעי נעשית בשני מכלים. העברת הסיידר במהלך התסיסה ממיכל אחד לשני משאירה את השמרים והמשקעים בתחתית המיכל הראשון וכך מתקבל משקה צלול.

שימושים פופולריים לסיידר תפוחים אלכוהולי

סיידר תפוחים הינו בעל ערכים תזונתיים גבוהים בזכות הריכוז הגבוה של אנטי אוקסידנטים (נוגדי חמצון) ופנול (Phenol) הקיימים באופן טבעי בתפוחים. בנוסף, סיידר התפוחים של סומרסבי אינו מכיל גלוטן ולכן הוא מושלם למי שמחפש משקה אלכוהולי נטול גלוטן. מסיידר תפוחים מזוקק, מייצרים ברנדי תפוחים אשר תחילה התפוחים עוברים תהליך יצירת סיידר תפוחים ומהסיידר בתהליך נוסף הופך הסיידר לברנדי.

ברנדי תפוחים מוכרים:

Calvados – משקה אופייני למחוז קלבדוס בחבל נורמנדי שבצרפת. מטעי התפוחים הראשונים מאוזכרים כבר במאה ה8 על ידי קארל הגדול.

 Applejack– מיוצר במקור בתקופה הקולוניסטית שבצפון אמריקה (שלימים הפכה להיות ארה”ב) במאה ה17.

Fomo – אפריטיף המיוצר בנורמנדי, צרפת, מערבוב של סיידר עם ברנדי תפוחים, ויישון המשקה בחביות אלון.

סיידר תפוחים בעולם: הסיידר הוא משקה פופולרי בבריטניה, בעיקר בדרומה של אנגליה, והצריכה הממוצעת לנפש של סיידר בבריטניה היא הגדולה בעולם. מאז ימי הביניים שותים את המשקה האלכוהולי ברחבי אירופה, וניתן לאתר את שורשיו במחוזות ברטאן, ונורמנדי שבצרפת, בצפונה של ספרד ובאירלנד.

תוהה איפה אפשר לרכוש סומרסבי סיידר תפוחים אלכוהולי?

לסיידר יש היסטוריה ארוכה ומרתקת, בואו לקרוא עוד..

רוצה ללמוד עוד על Somersby Cider?

מה זה סיידר תפוחים סומרסבי?

יש לך עוד שאלה? צור קשר ונשמח לענות.. 

 

אזהרה: מכיל אלכוהול - מומלץ להימנע משתייה מופרזת
הרעננות של סיידר תפוחים עם 4.5% אלכוהול