אני מאשר/ת שאני מעל גיל 18

1
Y
9
Y
Y
Y
M
M
D
D
The year you entered appears to be is invalid The month you entered appears to be is invalid The day you entered appears to be is invalid The year you entered appears to be is invalid The month you entered appears to be is invalid The day you entered appears to be is invalid You are not old enough to enter this site
or
תפריט

ההיסטוריה של הסיידר

לסיידר תפוחים אלכוהולי יש היסטוריה ארוכה ומרתקת.

השמועות מספרות שכשהרומאים הגיעו לאנגליה בשנת 55 לפני הספירה, הם פגשו בכפר קנט (Kent) חבורה של כפריים שהמציאו (ושתו בלי הרף) משקה אלכוהולי דמוי סיידר תפוחים.

במשך מאות שנים, המסורת הכפרית במחוזות העשירים בגידולי תפוחים ברחבי אנגליה היתה של שיטת “עשה-זאת בעצמך”, שהניבה משקה תפוחים אלכוהולי עכור אותו הם כינו בחיבה “סקראמפי” (scrumpy).

למעשה, המשקה תוצרת בית היה אלטרנטיבה פופולארית מתוקה לבירות האייל הכבדות, ואפילו שימש כתחליף למים כמשקה מרענן, מכיוון שבאותה עת הוא נחשב לבריא יותר משתיית מים. האופן המסורתי של הכנת סיידר מלווה אותנו גם היום (עם שיפורים קלים… כמובן), ואנשים בכל העולם נהנים מטעמו הטבעי, הפירותי והמרענן שמתאים לכל מצב.

הפופולאריות של סיידר תפוחים אלכוהולי

סיידר תפוחים אלכוהולי הפך למשקה אלכוהולי פופולרי שצריכתו גדלה בהתמדה, עת נתגלו זני תפוחים חדשים אשר גיוונו את תהליך הייצור ואיפשרו יצירת טעמי סיידר חדשים. סיידר אלכוהולי אפילו הוכר ברישומי המס של הממלכה (בריטניה), והוא הפך במהרה למשקה הלאומי ואפילו קיבל את הכינוי “השמפניה של הבריטים”. באותה התקופה היה נהוג לשלם לחקלאים כחלק מהשכר, בהקצבה יומית של סיידר תפוחים. חלק מהשמועות מספרות כי תינוקות הוטבלו ( בטקס “ההטבלה” של מסורת הנוצרים) בתוך סיידר, מאחר ובשנים ההם המים באנגליה היו מזוהמים, ותהליך ההכנה של הסיידר זיקק את המשקה ממזיקים שונים. לכן, סיידר גם היה מומלץ כתרופה למחלות שונות.

סיידר תפוחים, הפך לשם-דבר במרבית אזורי הגידול באנגליה ואף התרחב וחצה את גבולות הממלכה הבריטית לעבר צפון צרפת, אשר כבר בימים ההם הייתה ידועה באיכות כרמי היין שלה. בשלב מסוים החליטו כמות מכובדת של כורמים לעקור את הענבים שבשטחי הגידול שלהם, ולטעת במקומם מטעי תפוחים במטרה להפיק סיידר אלכוהולי. בימי הביניים, היין, אשר היה מיובא מדרום צרפת ואיטליה, היה נחלתם של העשירים, בעיקר בשל מסחר מועט ועלות יקרה של המצרכים אשר הובאו בדרכי מסחר. לעומת זאת, מרבית האוכלוסייה נהנתה ממשקאות בירה וסיידר כמשקה יומיומי וחגיגי, שכן ניתן היה לייצר אותם בכוחות עצמם בבתיהם מגידולי השדה שלהם (דגן לבירה / תפוחים לסיידר). באזור גליסיה שבספרד, הסיידר היה למשקה אלכוהולי פופולרי ביותר – אפילו יותר מיין.

מה זה בכלל סיידר תפוחים? איך הוא מיוצר? קרא עוד..

רוצים לגלות עוד אודות סומרסבי סיידר תפוחים אלכוהולי SOMERSBY

האם סומרסבי הוא משקה אלכוהולי ללא גלוטן? כן! יש לך עוד שאלה על סיידר תפוחים? נשמח לענות

אזהרה: מכיל אלכוהול - מומלץ להימנע משתייה מופרזת
הרעננות של סיידר תפוחים עם 4.5% אלכוהול